Jak się da każdego dnia, powolna i precyzyjna gimnastyka! 0
Jak się da każdego dnia, powolna i precyzyjna gimnastyka!

Witamy serdecznie w naszym sklepie internetowym – sportowyinternetowy.pl zaprasza na chwilę refleksji przy porannej kawie lub wieczornej herbacie i miłych rozważaniach na temat codziennej gimnastyki, szczególnie dla tych wszystkich, którzy cierpią na chroniczny brak ruchu ze względu na tryb pracy lub permanentną niechęć do sportu wywołaną "wuefistą" z przypadku! :)

Zaczynamy!

Codzienna gimnastyka to podstawa dla naszego zdrowia.

Na co możemy zwrócić uwagę? Zapewne na to iż dzięki porannym ćwiczeniom pomożemy naszemu organizmowi się odpowiednio oczyścić, uintensywnimy ten proces dzięki poruszeniu tzw. limfy. Przy okazji dotlenimy się odpowiednio i ruszymy w nowy dzień z lepszym nastawieniem z uwagi na przypływ endorfin, które spowodowane będą zdrowym ruchem – pod warunkiem że wszystko zachowamy w rozsądku i umiarze – a o to zadbać potrafimy wyłącznie sami. Nikt inny nie pomoże ustawić nam optimum, gdyż my sami znamy swój organizm, a do przyjemnej codziennej gimnastyki i ćwiczeń powodujących naszą lepszą sprawność nie potrzebujemy poprzeczek na poziomie zdobywców MOUNT EVEREST!

Precyzyjna rozgrzewka, delikatne wprowadzenie ciała w ruch z pomocą odpowiedniego zestawu ćwiczeń oczywiście dobranego pod każdą osobę z osobna :) A czemu tak? Dlatego że każdy ma inny tryb życia i inne uwarunkowania genetyczne, ma inne zamierzchłe kontuzję lub wady postawy. Przy tym wszystkim nie każdy może uprawiać każdy rodzaj sportu. Nawet na basenie należy wybierać odpowiedni styl pływania, gdyż można sobie pogłębić swoją nikczemną skoliozę zamiast z nią odpowiednio walczyć z przygotowanym wcześniej odpowiednim zestawem ćwiczeń, które to wesprą słabsze rejony naszego ciała na rzecz poprawy całej budowy i w efekcie końcowym pozbyciu się dolegliwości – to tak w totalnie uproszczonym skrócie, na co potrzeba troszeczkę więcej czasu i samozaparcia.

A przecież sport ma być zdrowy i wpływać na nas pozytywnie – i tak będzie jeśli korzystać będziemy z jego dobrodziejstw z głową. Dziś toniemy od możliwości technicznych jakie dają nam przyrządy i od możliwości umysłowych jakie np. może dać nam internet poszerzając nasze horyzonty na wybrany temat.


Nasz sklep internetowy został stworzony po to, aby z pasji do sportu stworzyć miejsce w którym ludzie będą wybierać sprawdzone produkty i otrzymają na ich temat odpowiednią wiedzę, w większości wnioski te oparte będą na empiryzmie w terenie, który to pisząc artykuł intensywnie się pocił!

 

 

Według mojego skromnego przekonania i doświadczenia – sport to pewna idea. To sposób na życie, to metoda na odpowiednie odreagowanie rzeczywistości. To kwintesencja pracy nad sobą i zmagania się z przeciwnościami losu. To wariant na stworzenie obrazu siebie, sprawdzenie przy tym kim jesteśmy i jakie posiadamy możliwości. To zwyczajna pradawna metoda na wyznaczaniu sobie celów i pokonywaniu barier, a każdy tę barierę ustala w samotności.

Powodzenia wspaniali sportowcy!

Komentarze do wpisu (0)

Waluty

Infolinia:

572 538 378

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl