Czym jest stabilizacja? 

To niesamowicie ważny trening nad rozwojem mięśni głębokich! Te właśnie struktury mięśniowe odpowiadają nie tylko za poprawę naszej koordynacji ruchowej, ale również stabilizują naszą linie ciała wpływając bezpośrednio na prostowanie się postawy, dzięki angażowaniu mięśni głębokich, które stymulowane są do pracy przy ćwiczeniach stabilizujących na pracującym nieustannie przyrządzie jakim może być np. piłka sensoryczna. Oczywiście odpowiednio przygotowany plan treningowy zwiastuję zmianom jakie trzeba przepracować w długotrwałym wysiłku fizycznym związanym z balansem na poduszkach powietrznych. Tę metodę z powodzeniem stosuję się od lat w rehabilitacji. Fizjoterapeuci doskonale wiedzą jak ważny aspekt w rekonwalescencji pacjentów ma właśnie rozwój i trening nad mięśniami głębokimi w trakcie stabilizacji i pracy na odpowiednich przyrządach.

Stale pracując przy komputerze mamy problem ze ściągniętymi mięśniami i ich włóknami, które niewątpliwie dają nam odpowiednie sygnały bólowe. Fenomenalnie niwelować możemy takie oznaki prostymi treningami stabilizacji oraz automasażem. Bo wszystko w umiarze jest dla ludzi. W sklepie sportowyinternetowy mamy dla Państwa szereg pomocnych w tym aspekcie przyrządów od piłek sensorycznych do balansowania (poduszka powietrzna lub po prostu beret), poprzez rehabilitacyjne trenery równowagi po nawet tak abstrakcyjne rozwiązania jak trickboardy. Te ostatnie służą do stabilizacji dla sportowców, którzy chcą rozwinąć ponadprzeciętny poziom równowagi potrzebny w ich dyscyplinie np. surfing, kolarstwo, snowboard, narciarstwo, piłka nożna itp. To niebywałe jak ważną dziedziną w naszym życiu sportowym stała się stabilizacja i jej trening. A to wszystko za sprawą coraz to większej świadomości.

Więcej o stabilizacji możecie przeczytać przy kawie w pracy przed treningiem na świetnym BLOG'u traktującym o sporcie i sporadycznie o stabilizacji :)

Waluty

Infolinia:

572 538 378

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl