Czym jest rolowanie?

Rolowanie inaczej automasaż to nic innego jak precyzyjne rozbijanie zmęczonych mięśni. To pewnego rodzaju optimum dla pracy naszego organizmu, który stale poddawany jest wysiłkowi fizycznemu. To rewitalizator, dzięki któremu będziemy szybciej zregenerowani i gotowi na kolejny trening niezależnie jakiej dyscypliny sportowej on dotyczy.

Co kryje się pod pojęciem zmęczone mięśnie? – Przetrenowanie, zbyt duże obciążenie, zakwasy, uszkodzone mikrowłókna naszych mięśni.

Mięśnie obciążone po treningu stają się mniej elastyczne, rozwinięte i rozciągnięte. Powstają wtedy naturalne mikrourazy, sploty na większych i mniejszych "płatach" mięśni szkieletowych – mięśnie długie, mięśnie krótkie, mięśnie płaskie. Wszystkie te partie potrzebują czasem lekkiego automasażu. :) Ważnym elementem są mięśnie głębokie, odpowiadające za dużą część naszej stabilizacji. O nich też pamiętajmy w trakcie rolowania i używania wszelkich masażerów, rollerów i piłek do masażu.

Odpowiednie zadbanie o swoje mięśnie dzięki rolowaniu wałkiem, piłką LACROSSE bądź innym przyrządem zabezpiecza je, dba o ich kondycję i elastyczność. Przygotowuje je w fenomenalny sposób do kolejnego treningu. Rewitalizuje całą ich strukturę dzięki lepszemu ukrwieniu wszystkich powięzi, zapewnia dodatkowo odpowiednią ich elastyczność poprzez rozciągnięcie wszędzie tam gdzie pojawią się ich obkurczenia, szczególnie w troczkach kolanowych od długiego siedzenia przed komputerem lub po prostu od siedzącego trybu życia. To pozwala na niebywały wzrost zakresu ruchów całego naszego ciała.

Dlatego właśnie mobility (mobilizacja) poprzez rolowanie i rozciąganie jest tak ważna podczas uprawiania jakiegokolwiek sportu, dla każdego sportowca, w każdym wieku! Od wieków wiadomym jest jak zbawiennym obliczem jest masaż ludzkiego ciała. Dlatego od dziś dodajmy masowanie własnego ciała na stałe do swojego planu treningowego. Używaj go po większości obciążających i ciężkich treningach, a zdecydowanie odkryjesz jego świetne zalety.

Nawet dla kilku ruchów warto spróbować - a nie przestaniesz!

Czym dysponujemy w swojej ofercie?

– Wałki twardy i miękkie, hula hop z masażerem, zestawy rehabilitacyjno-treningowe, mini wałki i rollery, piankowe wałki, piłki do rehabilitacji piankowe (LACCROSE), piłeczki z kolcami, Massage Stick MTR, piłka LACROSSE twarda, rollery hybrydowe jako zestaw, Spiky Ball, Spine Roller, Twinball Hard – podwójne piłki do masażu.

Automasaż, piłki, rollery

Waluty

Infolinia:

572 538 378

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl